Dogru kaynak Dogru kaynak Video Dogru kaynak Dogru kaynak

Forum Sitesinde Başarılı Olmanın Yolları

dogrukaynak » » Forum Sitesinde Başarılı Olmanın Yolları
Hit : 5974
Tarih : 18 Kasım 2015 22:28
Yükleyen : Dogrukaynak
Oy Ver (2/2460) :
Forum sitesi kurarken yapılması gerekenleri anlatmak istiyorum. Öncelikle kurmak istediğiniz forum sitesinin altyapısı ile oluşturulmuş tema seçimidir. Seo su iyi bir tema ile google arasında iyi bir iletişim olur. Sizin yapmanız gereken güncelliği hep gündemde ve yeni konuların gündelik olarak eklendiği bir yapıya ulaşmaktır. Anlaşılacağı gibi bu iş de tek başına biraz zor yapılır. Birlikte çalışabilecek takım arkadaşları ile işiniz kolaylaşacaktır. Ayrıca fazla kasmadan Backlin olabilecek bağlantıları PR değeri yüksek sitelerde linklerinizi paylaşırsanız bu google babanın hoşuna gider ve sizi aramalarda üst taraflara taşır.
Bir forum sitesi kurarken dikkat edilmesi gereken bazı ince bilgiler vardır. Amaç. Tasarım, İçerik, Bilgi, Süre, Maliyet. Eğer forum sitenizi hazırlarken bu maddeler doğrultusunda kendinize bir yol haritası çizer ve bunu aksatmadan yaparsak başarı yakındır.
internette Amaç: Oluşturacağımız forum sitesi hangi amaca hizmet edecektir? Hedef kitlemiz kimlerdir onları belirlemeliyiz. Tema: Forum sitemizin tasarımı ile ilgili seçeceğimiz tema nasıl olmalıdır? Hangi renkler kullanılmalıdır? Tasarımımız sadece mi olacak yoksa göz alıcı mı? Güncel İçerik: Forumda yayımlayacağımız bilgiler nelerdir? Her kullanıcının bu bilgilere ihtiyacı gerçekten varmıdır ve aranan bilgilermidir? Güncel Bilgi: Forum sitesini oluşturmak için yeteri beceriye ve bilgiye sahipmiyim ? Hatalara karşı siteme müdahale edebilirmiyim? Güncelleme Süresi: Site yayına başladığı süre içierisinde günlük haftalık bilgi girişi ile güncellem sıklığı için bir plan yaptım ve buna uyabilecekmiyim? Maliyet: Web sitemi oluşturur web hosting, ve reklam (Google Adwords yada back link) verebilecek kadar bütçem varmı?

Tüm bunların planlamasının yapılmasının ardından siteyi yayına sokup google babanın seveceği türden tamamıyle kendinizin oluşturacağı özgün makale ve bilgi girişi ile forum sitesini hayata geçirebilirsiniz. Ayrıca sosyal paylaşımlarda sitenizin hitlerinin artmasında büyük rol oynayabilir. İçeriklerinizin hemen yanına bir paylaş butonu koymanızı öneririm.
Güncel forum sitesi altyapıları popülerlik sırası:
1. vBulletin : Dünyanın en popüler ve ücretli forum yazılımı. Google de ararsanız ilaçlı olarak indirirsiniz.
2. phpBB : Eğer ücretsiz bir forum yazılımı arıyorsanız phpBB en popüler ücretsiz forum yazılımlarından biridir.
3. Simple Machines Forum (SMF) : Popüler ücretsiz forum yazılımı, SMF diğer ücretsiz yazılımlara karşın daha yaygın kullanılır.
4. Invision Power Board : Ücretli forum yazılımı. vBulletin ile rakip yazılımdır.
5. Xenforo : vBulletin yapanlardan ücretli bir başka forum yazılımıdır.

Yorumlar

Adınız :

E-Mail Adresiniz :

Yorumunuz :

Yorum yapılmamış.