Dogru kaynak Dogru kaynak Video Dogru kaynak Dogru kaynak

Anlatım biçimleri

dogrukaynak Ödev-Ders » Dil ve Anlatım » Anlatım biçimleri
Hit : 761
Tarih : 11 Ocak 2016 18:19
Yükleyen : Paylasimci
Oy Ver (2/529) :
Anlatım biçimleri, anlatılacak olay veya kavramların nasıl anlatıldığını belirten edebiyat terimidir; yazarın anlatımını yaparken kullandığı üsluba, başvurduğu yönteme anlatım biçimi denir. Anlatılacakların türüne ya da amacına göre değişik anlatım biçimleri kullanılır.

Örneğin romanda kullanılan anlatım biçimi ile bir makalede kullanılan anlatım biçimi birbirinden farklıdır.Bir olay anlatımı ile, düşünce anlatımı aynı yöntemle olmaz. Düşünce yazılarında ve resmi mektuplarda anlatım daha ciddi; özel mektuplarda, anılarda daha içten; olay yazılarında sürükleyici, heyecan doludur.Anlatımda kimi zaman konuşma dili, kimi zaman şiir dili kullanılır. Her ikisi için de iki anlatım biçimi vardır:
Dolaylı anlatım, dolaysız anlatım.
Anlatım biçimleri, olmak üzere dört grupta incelenir.

 »dil ve anlatım 10 sınıf testleri, »dil anlatım yazılı soruları 11 sınıf, »dil anlatım kitabı 10 sınıf cevap anahtarı, »10 sınıf anlatım bozuklukları, »dil ve anlatım panel ödevi, »11 sınıf dil ve anlatım kitabı cevapları, »12 sınıf dıl ve anlatım calısma kagıdı, »10 sınıf dil ve anlatım test, »12 sınıf dil ve anlatım konuları, »10 sınıf deneme soruları dil ve anlatım,

Yorumlar

Adınız :

E-Mail Adresiniz :

Yorumunuz :

Yorum yapılmamış.